Köşe Bucak İstanbul PDF

Tunisiamobilitycongress.com Köşe Bucak İstanbul Image
AÇIKLAMA

Köşe Bucak İstanbul harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Osman Cemal Kaygılı. tunisiamobilitycongress.com'ye kaydolun ve Osman Cemal Kaygılı'den Köşe Bucak İstanbul kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.

“Osman Cemal, İstanbul’un her köşesini bilirdi. Her sınıf halkı tanırdı. Bazı insanlar maziye saplanıp kalırlar. Osman Cemal eskileri tanıdığı kadar yenileri de tanımak için gözünü ve kulaklarını açardı.”- Mahmut Yesari“İstanbul yazarı” denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Osman Cemal Kaygılı’nın çoğu Yenigün gazetesinde yayımlanan şehir yazıları bu kitapta bir araya geliyor. İstanbul’un meşhur semtleri de var bu yazılarda, sadece ismi bilinen, gazete haberlerinde geçmeyen semtler de – hatta daha çok onlar. Kadıköy’ün Kadıköyü, Yakacık’ın üzüm bağı, Mecidiyeköy’ün mesire yeri olduğu zamanlardan kalma bir ağız tadı yolculuğu bu yazılar aynı zamanda. Semtlerin yanında, şehrin renkli sakinlerinin de köşe bucağı tuttuğu bir kitap. Bir zamanların İstanbul’unun meşhur simaları ilginç özellikleriyle Osman Cemal Kaygılı’nın eğlenceli kaleminde bugün, bir kez daha hayat buluyor. Döneminin İstanbul’unun kıyısında köşesinde ne varsa, insanını, yemeğini, içme sularını, toplu taşıma araçlarını, her şeyini, “Aman, unutulmasın!” korkusuyla birer birer not düşüyor Osman Cemal Kaygılı. Bize de bir zamanların geniş, çok kültürlü, çok dilli İstanbul’u için bir kez daha iç çekmek kalıyor.(Tanıtım Bülteninden)  

Semtlerin yanında, şehrin renkli sakinlerinin de köşe bucağı tuttuğu bir kitap. Bize de bir zamanların geniş, çok kültürlü, çok dilli İstanbul'u için bir kez daha iç çekmek kalıyor.

BILGI

YAZAR: Osman Cemal Kaygılı

DOSYA ADI: Köşe Bucak İstanbul.pdf

ISBN: 9789750740114

YAYIN TARIHI: 2019

DOSYA BOYUTU: 7,18 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Köşe Bucak Eski İstanbul - YouTube

İstanbul'da, Londra'da, New York'ta yaşayan ve bu şehirleri çok sevdiğini ve bu şehirlerden nefret ettiğini söyleyen Köşe bucak sultanahmet (1). Küçük Ayasofya Camii - Sultanahmet (1).

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Köşe Bucak İstanbul En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor.

İstanbul'da, Londra'da, New York'ta yaşayan ve bu şehirleri çok sevdiğini ve bu şehirlerden nefret ettiğini söyleyen Köşe bucak sultanahmet (1). Küçük Ayasofya Camii - Sultanahmet (1).

İLGILI KITAPLAR